Pravidla

Pravidla hry

Každý účastník hry musí být přihlášen.
Pokud má vaše skupina s nějakou jinou něco domluveno, může to porušit pravidla níže.

Hrajte své role vždy. Pokud si potřebujete od role odpočinout, dbejte na to, abyste nerušili hru ostatních. Zalezte si do stanu nebo si udělejte výlet po okolí.
Vlastnictví. Neberte žádné věci, co vám nepatří, nelezte do cizích stanů, neprohrabujte se cizíma věcma. Lze někoho dočasně odzbrojit apod., ale nikam jeho věci neodnášejte, neschovávejte.
Konec role. Vaše herní postava může zemřít či jinak odejít ze hry jen pokud si to sami přejete.
Kostým a tábor. Po celou dobu hry na sobě mějte kostým. Tábor musí zapadat do herního světa (žádná iglůčka). Omezte moderní prvky a odpadky na minimum.
Problémy. Jakékoliv problémy řešte se svým vypravěčem.
Nezasahování do cizích linek. Pokud k vám někdy někdo přijde a řekne "Zde nejsi nic platen", dává vám najevo, že jde o příběh/linku, kde nemáte co dělat. Nějak rozumně se ztraťte ze scény.
Koně. Na hře bude mít jedna skupina koně. Chovejte se kolem nich s náležitou opatrností. V žádném případě kolem nich nebojujte. Pravidlem je, že jezdci vždy ujedou pokud chtějí. V případě přepadu se střelnou zbraní je zákaz střílet, ale je možné jezdce vyzvat “Slez z toho koně nebo tě zastřelím” a jezdec sleze.
Intimita. Odehrávání intimních scén na hře nemá žádná simulační pravidla nebo jasně danou simulaci jak odehrávat erotiku. Jediné zásadní společné pravidlo je, že při odehrávání intimit se chceme vyhnout dry humpu a jazykům do hlavy. Jako jasný signál, že došlo k penetraci nám pak poslouží rychle obejmutí na zemi. Pokud si před hrou se svým intimním spoluhráčem za souhlasu obou dohodnete jiné hranice, je to samozřejmě zcela v pořádku. V tom případě se držte jen svého uvážení co je rozumné a zajímavé.
Masky. Pokud člověk má masku v podobě bílé škrabošky, není poznat kdo se za ní schovává. Každé jednotlivé použití musí schválit vypravěč vaší skupiny. Masky se nesnažte strhávat, na identitu maskovaných určitě ve hře půjde přijít.

Pravidla postav a boje

Vaše postava má určitý počet životů (když nevíte, tak 3).
Každý zásah zbraní vám způsobí zranění za jeden život.
Pokud vaše životy klesnou na nulu, utrpěli jste ve střetu porážku. Zachovejte se jak je vhodné pro scénu - můžete utéct, padnout na zem a podobně.
Léčení zranění není potřeba (ale můžete!) nějak odehrávat a na další scénu jste vždy fit.
K hraní nejsou potřeba žádné dovednosti, hrajte vše tak, jak vám přijde zajímavé.
V boji neútočte na hlavu a jiná citlivá místa, bojujte s rozumem.
Používejte bezpečné zbraně. V noci používejte měkčené zbraně.
V boji je zakázán fyzický kontakt.
Pokud se bojuje jen noži či holýma rukama, jde o pouze o rvačku. Tam si nepočítejte zásahy a odehrajte ji čistě divadelně. A je samozřejmě možný fyzický kontakt.

Pravidla táboření

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License