Skupiny

Skupiny, které již mají vypravěče

Nilfgaard - Družina nilfgaardského rytíře vyslaná zkontrolovat práci výzkumníků v ruinách. V družině převažují zbrojnoši a sloužící. (vypravěč Tryskochvost)

Dobrodruzi - Různě drsně vypadající lidé z různých koutů světa. Nějak se dozvěděli o výzkumnících v Ebbingu, a ucítili příležitost. Neženou je vpřed nějaké vyšší pohnutky, ale prostá a přízemní touha po penězích. (vypravěč Růža)

Zaklínači - Skupina vyhnanců a vyvrhelů složená kolem několika málo zaklínačů. Nedávno se u vesnice zastavili při svých cestách krajem a přes odpor, který k nim vesničané cítí, jsou jejich dovednosti v lovu monster vřele vítány. (vypravěč Čestmír)

Výzkumníci - Skupina vědců z jihu, kteří v kraji provádí vědecké experimenty. Nikdo z místních s nimi nemá velké styky a o jejich práci ven nepronikají téměř žádné informace. (skupina plná, vypravěč Zappo)

Koňáci - Skupina poutníků, která přijíždí z velké dálky. Možná hledají lepší život, možná chtějí obnovit staré svazky, rozhodně ale nešetří penězi. Skupina je specifická tím, že pravděpodobně přijede na koních. (skupina plná, vypravěč Shaika)

Malý Kovir - Obchodní stanice, která vyrostla nedaleko Birky a vesnici svým významem zdaleka zastínila. Důležitý obchodní uzel mezi severem a jihem vedou hlavně lidé z Koviru. (skupina plná,vypravěč David)

Elfové - Skupinka elfů žijících v lese. Jejich vztahy s lidmi jsou různorodé, ale spíše se jim vyhýbají a mohou k nim být nepřátelští, zvláště k cizincům. (skupina plná,vypravěč Huan)

Baronka Lana s družinou - Baronka je místní šlechtična, která při svém putování plném hrdinských skutků po zavítala i do okolí Birky. (vypravěč Olaf)

Vesnice Birka - Od posledního odvodu zbyly ve vesnici téměř pouze ženy a děti. V případě boje na domácí půdě jsou ovšem zavilé a zjevně neporazitelné. (Vypravěč Harald; jedná se o skupinu s dětmi, veškeré konflikty jsou možné pouze po předchozí domluvě)

Pricezna Katrina z Ebbingu: Princezna se v Birce zastavila kvůli neočekávaným komplikacím při cestě. Kam cestuje, či jak dlouho se zdrží je tajemstvím. (vypravěč Khelben)

Panoptikum - Panoptikum je partou různorodých individuí, co člověk to jiná tvář a zvyk. Všechny je spojuje jejich vůdce. Říká se, že každého z nich vykoupil z hříchu a zachránil před šibenicí. Nyní jej následují, aby mohli svůj dluh splatit. (skupina plná, vypravěč Samuel)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License