Úvod

Název: Příběhy ze světa Zaklínače
Kdy: 3. - 6. července 2015
Kde: vojenský prostor na východ od Mimoně, 50°39'9.179"N 14°47'53.870"E
Cena: 300
Kontakt: zc.drapral|yhebirp#zc.drapral|yhebirp
Organizátoři: Shaika, Newman, Tryskáč a spousta dalších hustých týpků
Diskuze: Na FB skupině

Co na tomto webu najdete

o-pribezich - Popisuje formát hry a hlavně přibližuje to, v čem je tato hra výrazně jiná od jiných - tvorbu.
O světě Zaklínače - Je stránka, kde se dozvíte o světě Zaklínače vše, co ve hře budete potřebovat. Vše důležité bude popsáno v několika odstavcích.
Pravidla - Jako každá hra, i tato bude mít pravidla. Naleznete tam základní pravidla hry, aby nás všechny bavila, dále podrobnější pravidla pro boj a postavy.
skupiny - Popis skupin a jednotlivců, kteří se ve hře objeví.

Úvod do Příběhů Zaklínače

Království Ebbing, rok 1238. Vesnice Birka blízko řeky Lete zažila v posledním roce snad více vzrušení, než za celou svoji předchozí existenci. Před jedenácti měsíci se v nedalekých ruinách se svolením místního pána usídlila skupina vědců z jihu, která má v plánu studovat přírodní zákonitosti světa - nic, co by mohl obyčejný člověk pochopit. Zpočátku k nim vesničané cítili nedůvěru, která ovšem byla rozptýlena (či alespoň utlumena), když se ukázalo, jak dobře výzkumníci vesničanům platí za podpůrné práce při provozu jejich pracoviště. Měsíce plynuly a původní vzrušení opadlo. Vzdělanci sice dále platili několika vybraným jedincům za zásoby a řemeslné práce, všichni vesničané ale už rezignovali na jakýkoli zájem o dění v ruinách. Co zájem vyvolalo, bylo několik útoků odporných monster, která se objevila v okolí. Místní vojáci mají příliš práce s bandity a Veverkami v lesích a lov monster není jejich obor, a tak se místním vesničanům poněkud ulevilo (ačkoli by to nikdo z nich nepřiznal), když se v kraji začali ukazovat různí zaklínači a dobrodruzi, kteří byli ochotni za peníze monstra lovit. Před několika týdny se pak v kraji objevila i další skupina z jihu - nilfgaardský rytíř s doprovodem, který byl podle všeho vyslán svým panovníkem zkontrolovat činnost výzkumníků v ruinách. Pán místních krajů proti tomu nic nenamítá - vědci jsou přeci jen poddaní jižního vládce a je dobré, že je chce někdo zkontrolovat. Navíc se proslýchá, že Nilfgaarďané během svého pobytu v kraji utrácejí solidní obnos a než jejich kontrola skončí, tak všichni místní náležitě zbohatnou.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License