Role

Zde je stručný popis rolí. Jsou tu informace, které ví každý, jsou očividné nebo jdou velmi jednoduše o jednotlivých postavách ve hře zjistit.


Reedové

Seldan Reed (Gordhart)
Bezstarostný mladík rozhodně nepůsobí dojmem někoho, kdo by měl dělat pochmurná rozhodnutí v pochmurných bažinách a přesto je to on, kdo jednoho dne bude vládnout celé Šíji. Výpravu Reedů ke zdi dostal od svého otce na starosti on, ke překvapení mnohých. Seldana totiž častěji najdete na lovu v lese nebo někde mezi lidmi než tam, kde jsou nudné povinnosti budoucího vládce.

Xharlion Vuduin (Slaven)
Mudrc, který je součástí rady starších. Již bezpočet let stojí po boku rodu Reedů, poskytuje jim rady jak ve věcech světských, tak i víry. Byl vychovatelem i patronem Dreye a následně i jeho mladšího bratra Seldana. Jen těžko nalézt silnějšího zastánce tradic a věcí dávno zapomenutých. Z pohledů směřovaným k divokým je patrné, že jsou mu trnem v oku.

Gaynora (Darien)
Dívka, která působí jako opora, ale podle náznaků své bližní několikrát nebo na dlouhou dobu opustila a cestovala. Působí odhodlaně a chrání lidi, které považuje za své, za přátele. Když si nedává pozor, je na ní poznat, že ji něco hlodá. Má blízko ke stařešinovi, s nímž sdílí názory na Divoké.

Drey Reed (Ryan)
Dnes je mistrem u Starků, původem z rodu Reedů, starší bratr Seldana. Dříve měl snahy vzepřít se Starkům, proto mu byla dána volba, sloužit Starkům a nebo nechat rodinu zaplatit za své chyby. Byl vyslán jako společník, služebník a průvodce bastarda Jana Sněha, který mu má napomoct pochopit tak odlišný život lidu z bažin.

Jan Sníh (Newman)
Bastard vládnoucího rodu severu - část jeho krve je Starků. Jejich znak hrdě nosí a slouží jim. Jeho současný úkol u Bažinářů je čistě diplomatického rázu, což se na první pohled dá jen těžko uhodnout. V nebezpečných krajích severu je ale v hodné, aby se každý uměl postarat hlavně o sebe, je to věc přežití.

Richard Spáč (Zappo)
Ozbrojenec, voják, žoldák, meč k pronájmu. Slouží Starkům a doprovází je s Reedy. Plní svoje povinnosti a když má volno, rád se potká s jinými lidmi. Není to tupý primitiv, ale ani to není partner na filozofickou rozpravu. Nepochybně schopný, rozhodný, když je potřeba tak samostatný. Badass.

Breytling (Eliška Černovská)
Dívka nebo mladá žena, věk mezi 15 a 25 lety. Ona sama není schopna říct nic, ani co bylo včera. Její mysl jakoby bloudila. Mívá záchvaty, kdy je mimo sebe, někdy trvají i den. Je jisté, že s každým záchvatem je Breytling slabši a jeji mysl je více zkalená, prostě jako by ztrácela sama sebe.

Leyre Solveigh (Raila)
Slepá dívka, o které kolují zvěsti, že není z bažin, že má v sobě cosi divokého a podivného. Mívá podivné stavy, záchvaty. Možná ji Reedové tahají sebou pro znalost bylin, možná jako talisman pro štěstí. U nich ani bohové nevědí. A možná s nimi nejde tak zcela dobrovolně. Jako by se jí ke Zdi nechtělo. Možná právem.

Děvčátka paní Gwenael

Paní Gwenael (Vendula BOA Borůvková) - cca 36 let
Kněžka lásky, proškolená největšími zvrhlíky Králova přístaviště! Šéfka skupinky opravdu hodně šikovných a velice zachovalých prostitutek z Králova přístaviště. Je z nich nejstarší, což ale znamená jen to, že má nejvíc zkušeností! Někomu se může zdát, že má rysy a přízvuk lidí z údolí Arryn, ale těžko říct.

Derowen (Daniela Procházková) - cca 20 let
Veselé a rázné děvče, se kterým se život nepáral. Derowen se učila děvkaření od vlastní matinky v nejzablešenějším přístavním bordelu v Králově přístavišti (ne, není to paní Gwenael) a zná VŠECHNY fígle, jak udělat chlapům dobře. Ale běda tomu, kdo jí nezaplatí!

Flavia (Eliška Klementová) - cca 25 let
Tak tohle je opravdu luxusní zboží! Elegantní, něžná a duchaplná Flavia pochází ze Západozemí a má vychování, za které by se nemusela stydět ani dcera Lorda! Kdo hledá iluzi, že píchá nejmíň dceru pána Zimohradu (Starkové prominou nejapný fórek), počká si na Flavii!

Nikae (Nikola Švábová) - cca 20 let
Vášnivá a temperamentní dívenka, která umí chlapa potěšit! Nikae pochází z Králova přístaviště, ale je vidět, že to není nějaká utahaná coura. Mrštná a hooodně empatická slečinka má možná trochu ostřejší jazýček, ale víte jak… Blaho!

Layna (Markéta Gajdošová) - cca 26 let
Obličej jí hyzdí jizva od levého boltce ke rtu, ale co jí chybí na dokonalém vzhledu, to doplňuje svými schopnostmi - s chlapama to umí a nebojí se drsnějších věcí! Občas je možná trochu melancholičtější a už jí taky pomalu táhne na třicet, ale kdo ji měl, chtěl ji znovu!

Eri (Markéta Neira Burešová) - cca 23 let
Ne že byste si ji nemohli zaplatit, ale Eri dělá u paní Gwenael všechny ty nudné a špinavé práce, na které ostatním děvčátkům nezbývá čas. Možná hezká, ale většinou umolousaná, navíc stydlivá a prý úplně nešikovná, co se věcí lásky týče. Skoro nemluví, ale na vynášení nočníků to stačí.

Noční Hlídka

ser Robin (Patrik) - cca 40 let
Na Zdi slouží již pěknou řádku let a většina bratrů Noční hlídky už o něm alespoň slyšela. Na Černém hradě ho málokdo zná osobně, protože většinu své služby odsloužil na Stínové věži. To se však brzy změní, neboť Havran přinesl zprávu o tom, že ser Robin má brzy dorazit. Zpráva již neříká, za jakým účelem.
O seru Robinovi se říká, že občas bývá náladový a opravdu nerad dělá kompromisy. Občas prý dokonce zpochybňuje některé tradice hlídky. Nikdy však nenechal žádného svého bratra na holičkách a nikdo nerozporuje jeho schopnosti. Říká se, že mohl velet Stínové věži, ale odmítl, ačkoliv velení mu prý jde lépe, než šerm.

Duncan z Hnědý ulice (Louda) - cca 30 let
Mladý muž, nový rekrut hlídky. Duncan byl na Zeď převezen v kleci přímo z Králova přístaviště. Ostatně každý rok mnoho zločinců raději než zatuchlé kobky hlavního města zvolí čerstvý vzduch a zdání svobody ve službě Noční Hlídce. Obléknutí černé haleny ale ze zloděje dobráka neudělá, a ani u Duncana se nezdá že v něm příjezd na daleký sever vyvolal touhu stát se dobrým člověkem.

Ser Gregory Royce (Riwi) - cca 25
Čtvrtý syn lorda Royce z Řekotočí byl již od útlého věku vychováván pro službu z Hlídky. A tak když nadešel jeho čas se s dalšími dobrovolníky vydal na cestu, během níž také vyhledával a nabíral další adepty vhodné pro službu, kterou považuje za jednu z největších ctí. Jedná se o zapáleného obhájce Hlídky a její důležitosti pro celý civilizovaný svět. Snaží se udržet její pomalu upadající slávu a důležitost. Nejvíce si váží těch, kteří se do ní přidali dobrovolně. Co se týče odvedenců tak je akceptuje, jelikož v současné době jsou potřeba pro přežití hlídky a udržení počtu. Avšak rád v tento trend zvrátil.Je to vyznavač sedmi a zdá se, že bude kandidovat na post lorda velitele.

Ailon Murray (Andrea) - 17 let
Pochází z velmi starého a váženého šlechtického rodu z údolí Arryn, který bohužel v toku času přišel skoro o veškeré finance. Jakožto mladší sourozenec, který dědit nebude, se odebírá se skupinou sera Gregoryho Royce na Zeď. Službu v Hlídce vidí jako možnost postavit se na vlastní nohy a dát rodovému jménu nový lesk. Často píše domů své o dva roky starší sestře – dědičce rodu, o které se říká, že bude brzy provdána.
Je to velmi pozitivně naladěný mladík, kterého svět nestačil zkazit, práce mu není cizí a sem tam přidá ruku k dílu, když je třeba.

Voror (Genim) - cca 40
Voror je člen kmene Markolagů - kmene, který Hlídka pustila před třemi sty lety na jih pod podmínkou, že jí připadne každý lichý syn, který se kmenu narodí. Voror tak k Hlídce nastoupil ve dvanácti letech a jako mnoho polodivokých se stal průzkumníkem. To se mu daří natolik, že krátce ho před svou smrtí lord velitel Hoarde jmenoval Prvním průzkumníkem (ten minulý se před pár lety ztratil za Zdí). Současné bezvládí využívá ke svobodnému podnikání výprav za Zeď, jejichž náplň dosti tají.

Ser Desmond Terrick (Chuck) - cca 35 let
Bývalý člen nižšího šlechtického rodu Terricků, nyní průzkumník pod vedením Vorora. Na Zdi již slouží nějaký ten pátek, prý kvůli prohranému Božímu soudu. Velký mluvka a dobrosrdečný člověk (v jistých situacích ale nebere ohledy - boj, výslech, … ). Původně měl být mezi majordomy, protože trpí občasnými návaly bolesti, kvůli jeho zranění z Božího soudu, které se nikdy zcela nezahojilo, ale nakonec jej bývalý Lord velitel přiřadil mezi průzkumníky, kde pobývá dodnes. Většinu času tráví za Zdí…

Tob (Zorin) - cca 20
Stejně jako Voror je to člen kmene Markolagů, který je u Hlídky z dědičné povinnosti. Je spíše nevýrazný a na polodivokého působí jeho konstituce trochu slabě.

Brandon Stark (Eridor) - cca 30
Druhorozený syn Strážce severu původně sloužil jako diplomatický vyslanec Zimohradu. Na Zeď ho před několika lety přivedlo jakési pátrání, které se však nezdá být úspěšné a ačkoli Brandon nikdy nepřestal hledat, postupně čím dál více pomáhal Hlídce v jejích povinnostech. Nedávno oznámil svůj úmysl složit přísahu a stát se jejím členem natrvalo.

Aeryn Bouře (Filip) - cca 25
Mladý rytíř z jihu přišel k Hlídce nedávno. Říká se o něm, že je to vnuk Aegona Dobyvatele a nemanželský syn prince Maegora, který je v exilu v Pentosu. On sám to nevyvrací, ale příliš se tím nevychloubá a obecně si spíše hledí svého (což neznamená, že se ke svému okolí nechová povýšeně). Stejně jako Brandon ještě Aeryn nesložil přísahu. Také ovšem nesdělil, jak brzy se ji chystá složit.

Lord stevard Grafton (Choroš) - cca 50 let
Starý šlechtic stojící v čele stevardů Hlídky. Čas se podepsal na jeho těle, ale ne na jeho mysli, která je stále stejně čilá a plná plánů. Od smrti lorda velitele Hoarda byl hlavním vlivem, který se podepsal na rozhodnutí Brandona Starka vstoupit do Hlídky a Brandona také lord stevard prosazuje jako nejlepšího kandidáta na lorda velitele.

Alistair (Carwin) - cca 25 let
Pytlák od Řekotočí, který byl za své zločiny postaven před volbu Zeď/Šibenice. Občas pochybuje, jestli se rozhodl moudře, ale vždy je to dobrý průzkumník.

Invar z Blešího zadku (Meri) - cca 30
Zločinec, který za svoje hříchy přijel až z Králova přístaviště. Vypadá jako zamlklý kruťák a nikdo neví, co přesně spáchal. Na Zdi je už nějakou dobu, moc přátel si ale neudělal. Oproti tomu si ho zjevně oblíbily všechny prostitutky v okolí.

Dustran Smyte (Plivník) - cca 25
Další vrah. V náhodné hospodě údajně zavraždil několik Starkovských ozbrojenců, když byli opilí. Je dost utlačován a působí jako zlomený muž. Narozdíl od většiny zločinců nepřijel v kleci, ale s výpravou sera Royce, který ho zachránil před popravou na své cestě ke Zdi.

Lann Hill (Damián) - cca 20
Pouliční rváč. Jeho matka byla náhodná prostitutka z Králova přístaviště. Jeho otec byl její zákazník, asi ze západu, podle jména (a možná celkem specifický, když si ho Lannova matka zapamatovala). Tak trochu násilnický magor. Přijel ve stejné várce zločinců, jako Duncan.

Timeon (Martin Petrásek) - cca 30 let
Vůdce výcviku na Černém hradě. Věrný voják Hlídky a silný válečník. K rekrutům ale chová dost tyransky a jeho mottem je, že se do železa musí hodně bušit, aby se z něj něco dalo vytvořit.

Mistr Domeric (Leoš) - cca 45
Pochází z rodu Boltonů. Jeho území ale opustil v šestnácti letech a toulal se světem s pověstí rváče a děvkaře. To hlavně. Nakonec skončil u Hlídky. Dobrovolně. Nejdřív jako bojovník, ale po neúspěšné výpravě za Zeď, kterou přežil jako jediný, se vrhl na studium a stal váženým mistrem Citadely známý svou mírností a střídmostí.

Wulfgar (Tryskochvost) - cca 30 let
Dřívější cestovatel a korzár, který přepadal obchodní lodě východních měst. Párkrát se ale spletl a napadl i lodě Targaryenů, za což si jeho malá flotila vysloužila návštěvu jednoho z královských draků. Jako jeden z mála přeživších se vzdal a odjel na Zeď. Jeho historky jsou dost zajímavé a bratři v černém triku ho respektují. Wulfgarovi je to ale jedno. Wulfgarovi je všechno jedno.

Vyhnanci

Kaisa Quagg (Růžena Lišková) - 25 let
Poslední žijící potomek rodu Quaggů. Před ní vedl rod její otec a účastnil se i událostí, které vedly k vyhnání. Pár let po vyhnání otec zemřel a vedení skupiny převzala ona. Ke starším členům skupiny se občas obrátí pro radu, ale konečné slovo má ona a ostatní to respektují. Jako to chtěl její otec, i ona touží po návratu zpět k bažinářům. Je to taková mladá idealistka.

Robin Bast (František Filandr) - 42 let
Hlavní lovec skupiny. Během vyhnání mu zemřela žena a zůstaly mu po ní dvě malé děti (Refur a Finn). Dokázal se o všechny postarat, ale smrt své ženy nese velmi těžce a dává jí za vinu jak Bažinářům, tak i Noční hlídce. Je hodně racionální, zásadový, nevěří na nadpřirozené věci a na své děti je dost přísný.

Refur Bast (Štěpán Liška) - 16 let
Syn Robina. Dvojče Finna. Vždycky byl z dvojčat ten silnější a obratnější. Táta časem usoudil, že na lov bude brát už jen jeho. Svému bratrovi ale vždycky pomáhal a jsou si velmi blízcí.. Jinak je to typický puberťák, který se chce předvádět před ostatními a často jde do něčeho nebezpečného jen aby ukázal, jaký je borec.

Finn Bast (Jan Zajíc) - 16 let
Syn Robina. Dvojče Refura. Celé dětství žil trošku ve stínu svého bratra. Nikdy neulovil tolik zvířat co on, nedovedl tak rychle utíkat a při pokusu o přelezení zdi málem spadl, když se mu z té výšky začala točit hlava. Přesto svému dvojčeti nikdy vlastně nezáviděl a byl většinou vlastně rád, že tyhle věci udělá za něj. Poslední dobou je zamlklý a zdá se, že ho něco trápí.

Mets Rebane (Pavla Lišková) - ?? let
Před vyhnáním byla členkou rady starších a její skutečný věk by si nikdo neodvážil tipnout. Je strážkyní tradic a zároveň velmi schopnou bylinkářkou a věštkyní se schopností snít zelené sny. Umí vyřešit kdejaký problém a lidé za ní v nouzi často kvůli tomu přicházejí. Nic ale není zadarmo. Je velmi loajální a pro rod Quaggů by udělala cokoliv. Má syna Lonnela.

Lonnel Rebane (Jan Mottl) - 22 let
Vychováván Mets k tomu, aby se stal také bylinkářem a mystikem. Jeho ale zajímají spíš přízemní věci. Navíc prostě nemá v životě štěstí. Už to zvláštní znamení na tváři by tomu napovídalo a navíc všechno, o co se kdy snažil, se vždycky nakonec nějak pokazilo. Na to bylinkaření vlastně nemá talent a s ženami mu to zatím taky nikdy nevyšlo.

Row Perk (Orzo) - 27 let
Trochu zatrpklý chlapík, který ze situace, v níž se vyhnanci nacházejí, viní kdekoho. Po vyhnání totiž přišel o rodiče a zůstala mu jen sestra Brya. Nesnáší noční hlídku a bažináře taky nemá zrovna v lásce. Po smrti rodičů Wylla a Lerryho převzal se svou sestrou jejich výchovu, otázkou je, jestli jí vede zrovna tím správným směrem.

Brya Perk (Elinor) - 25 let
Rowova mladší sestra. Společně s ním se stará o Lerryho a Wylla. Stejně jako Row nemá noční hlídku zrovna v lásce (zabili jí rodiče). Svého bratra naprosto nekriticky obdivuje a udělala by pro něj téměř cokoliv. Ráda se vydává sama do lesů na lov, což se Rowovi moc nelíbí, ale nic moc s tím nenadělá.

Wyll Gorf (Michal Žegklitz) - 17 let
Sirotek, jeho rodiče zemřeli pár let po vyhnání za nejasných okolností. Bratr Lerryho. Je hodně ovlivněn názory Rowa. Poměrně divoký kluk, vyrůstal bez rodičů a za zdí, rád se napije, rád zajde za holkama do vesnice.

Lerry Gorf (Michal Nápravník) - 19 let
Sirotek, jeho rodiče zemřeli pár let po vyhnání za nejasných okolností. Bratr Wylla. Je hodně ovlivněn názory. Na rozdíl od mladšího bratra pití ani holkám moc neholduje a často proto mezi nimi vznikají hádky. Obzvlášť, když musí žehlit bráchovy průšvihy.

Rayna Moss (Klára Příbramská) - 32 let
Za mlada to bývala dost divoká holka. Vždycky byla dost hezká a chlapům se líbila a stejně tak oni jí. Má dceru Doru a jméno jejího otce nikdy neprozradila. Po jejím narození se dost uklidnila a přiklonila se k víře. Jejím snem je setkat se s některým z nadpřirozených obyvatel lesa o jejichž existenci je přesvědčená a tím se přiblížit bohům.

Dora Moss (Dominika Kovarovičová) - 15 let
Dcera Rayny. Pubertální holka, která vyrostla v lesích a bez táty. Dost jí štvou máminy úlety (chlapi, skřítci v lese a to, že neví, kdo je její otec). Ráda by byla ve skupině co nejplatnější a snaží se vyrovnat klukům v boji i plížení (to, že jí to až tak skvěle nejde, je jiná věc).

Petyr Bow (Petr Luba) - 39 let
Vůdce rodu Quaggů míval vždy po svém boku skupinku elitních bojovníků. Jediný, kdo z nich přežil vyhnání a prvních pár let po něm, byl Petyr. Je nejzkušenějším bojovníkem skupiny a trénuje v boji všechny mladé. Zachránil Morneymu život a pojí je blízké přátelství.

Morney Skull (Pavel Ondrusz) - 36 let
Jediný, kdo nepochází z bažin. Petyr ho našel zraněného v bezvědomí v lese. Zachránil ho a stali se z nich dobří přátelé. Morney trpí ztrátou paměti a na nic, co bylo předtím si nevzpomíná. Je milý a nesmírně obětavý - pro dobro skupiny by udělal cokoliv a všichni vyhnanci ho mají rádi. Je také velmi schopný bojovník.

Boltonové

Arman Bolton, Kronikář (Baloun)
Arman Bolton, ale nikdo mu nikdy nijak neřekne než kronikář, dohlíží nad tradicemi rodu a vždy poradí, jak se co správně dělá a i to mladým rád ukáže, povídá se, že to byl kdyby skvělý bojovník a rodinou tradici zdědil mnohem dříve než by si přál.

Perak Bolton, Vychovatel (Pyvern)
V minulosti prý býval velitelem stráží, nyní se spíše věnuje výchově mladého pána, učí ho všemu, co mladý Bolton potřebuje znát. Spoustu častu tak tráví na lovech v mučírně po hostincích a nevěstnicích.

Mladý pán (Kouťák)
Třetí syn Rugera Boltona, současného pána Hrůzova. Zlatá mládež každým coulem, on a jeho další dva kumpáni dělají, co je napadne. Vyráží na další velké dobrodružství ke Zdi

Syn zemana (Kulich)
Jeden z přátel mladého pána

Jaena Smyte, Mladá “dáma”
Ze čtyř dětí Rugera Smytea se dospělosti nakonec dožilo jen jedno… a ke zklamání všech, dcera. Takže se zdá, že jeden z mocných vazalských rodů Boltonů potupně vymře po přeslici. Jeana si toho je vědoma, a se svým nezáviděníhodným postavením se pere po svém - ve společnosti obou mladých pánů dělá bordel, loví a chlastá. Co přesně hodlá dokázat u Zdi nebo proč je poslední dobou často vídána i po boku Vyšetřovatele, není jasné.

Velitel Stráží (Pavouk)
Starší prošedivělý bojovník, který prý v minulosti skoro vyhrál turnaj v Králově přístavišti. Místo toho se ale vrátil s poničeným kolenem. Od té doby spíše vyučuje mladé brance a stará se o obranyschopnost Hrůzova.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License