Skupiny

Zde naleznete popisy skupin, které se ve hře vyskytnou.


Noční hlídka

Vypravěč: Tryskochvost
Noční hlídka není tak jednotná, jak bývala dříve. Způsobeno je to jistou nenávistí mezi členy: někteří ve starém stylu berou službu jako čest, ale přibývající množství zločinců z jihu, jsou na zeď naopak posláni za trest. Tato nenávist se nepřelévá v konflikt, ale v určitou nejednotnost, kdy se vytvářejí drobné skupinky soustředěné kolem svých vůdců (obvykle šlechticů).Vzhledem k nedávné smrti lorda velitele Hoara se také blíží nová volba velitele Hlídky, která podporuje rivalitu mezi jednotlivými vůdci. Přes jakoukoli rivalitu ovšem Hlídka neustává v tvrdém boji proti divokým. Někteří šlechtici se také rozhodli využít svoji autonomii a pustili se do pátrání po … temnějších záležitostech.

Ztracené vrány

Vypravěč: Olaf
Služba ve hlídce nebývá lehká. Zvláště mezi průzkumníky. Již mnoho jich zmizelo v divočině za Zdí. Například průzkumná výprava, jejímž cílem bylo zmapovat části pobřežních lesů. Předpokládá se, že jsou mrtví. Někteří ale přežili a nevrací se sami.

Reedovi ze Šíje

Vypravěč: Ryan
Až ze Šíje přichází družina vládnoucího rodu bažin, potomci Krále sumců. Ti jenž jsou ostatními rody hanlivě zváni bažináři ušli dlouho cestu, aby nabídli pomocnou ruku stále slábnoucí noční hlídce. Avšak jejich o tolik odlišný způsob života, by mohl vytvořit vážná nedorozumění a proto se samotní Starkové rozhodli doprovodit tuto prazvláštní družinu. Na první pohled je však vidět napětí, možná nevraživost, která mezi jejími členy panuje. Ale ani toto nedokáže zastínit schopnosti, kterými jsou lidé z bažin tolik známí.

Děvčátka paní Gwenael

Vypravěč: Vendula BOA Borůvková
„Už asi nikdo nezjistí, kde se stala chyba, když se rozhrkaný povoz z výroční slavnosti na Hrůzově místo do Bílého přístavu vydal směrem ke Zdi. Nakonec to ale děvčatům ani tak nevadilo. Nejsou to žádné křehotinky, život se s žádnou z nich nemazlil. A v Černém hradě je přece dost chlapů na to, aby z toho něco káplo, ne? Skupinka veselých dívek, které vede paní Gwenael, má totiž hodně co nabídnout…"

Spanilá jízda z Hrůzova

Vypravěč: Baloun
Z ne až tak vzdáleného Hrůzova k nám doráží i nesourodá skupina Boltonů. Není až tak těžké zjistit že mladý pán Jeremiáš Bolton chce získat ostruhy aby jeho jméno začalo být bráno jako jméno muže. S tím mu sem ke zdi přijeli pomoci i jeho přátelé, spolubojovnící, opatrovníci i další, kteří se k výpravě ke Zdi přidali ze svých vlastních důvodů. Ponurá skupina se nechová příliš přátelsky k nikomu, povětšinou ani sami k sobě navzájem.

Vyhnanci

Vypravěč: Růža
Žijí za Zdí avšak jejich zvyky a oblečení prozrazují, že se od divokých poněkud liší, ale ne úplně každý ví, co tam dělají a jak se tam dostali. Drží hodně při sobě a ostatních se spíše straní. Kontakt s civilizací sice občas udržují, přesto s nimi málokdo chce mít něco společného, vždyť přece žijí na severní straně Zdi.

Černá vesnice

Vypravěč: Harald
Malá vesnice nedaleko Černého hradu. Lordi velitelé po svém nástupu do úřadu již víc než sto let potvrzují, že Černá vesnice může přebývat v Brandonově daru a její obyvatelé mohou vstupovat do Černého hradu.
Obyvatelé vesnice toho využívají a často i s dětmi procházejí za Zeď a vrací se zpět. Muži Noční hlídky si na to již zvykli a nechávají je projít.
Jedná se o skupinu rodičů s dětmi. Hra je upravená pro děti a je trochu - ale jenom trochu - upravena víc do pohádkového ladění. Tomu je upraven i způsob konfliktů a jejich intenzita.

Divocí

Vypravěči: Eliška Applová (ta žena slavného spisovatele)
Za zdí se začíná něco dít a v okolí se objevily i kmeny, které neviděli ani ti nejzkušenější průzkumníci od Noční hlídky. Ale lidé si věci rádi přikrášlují a proto je těžké říci, co přesně tam čeká.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License