Pravidla

Pravidla hry

Každý účastník hry musí být přihlášen.
Pokud má vaše skupina s nějakou jinou něco domluveno, může to porušit pravidla níže (např. tvrdší boj).
Vlastnictví. Neberte žádné věci, co vám nepatří, pokud očividně nejde o nějaký předmět k vašemu příběhu. Lze někoho dočasně odzbrojit apod., ale nikam jeho věci neodnášejte, neschovávejte. Pro jednoduchost uložte své osobní věci do černého pytle na odpadky, tam určitě nikdo nepoleze.
Boj. Bojuje se pouze měkčenými zbraněmi na boj z blízka. V boji je zakázán fyzický kontakt a je zakázáno útočit na hlavu a krk a případné zásahy na tato místa neplatí.
Střelba. Střílí se pouze zbraněmi na pěnové šipky (NERF nebo podobné). Ochrana zraku není nezbytně nutná, ale doporučujeme ji.
Konec role. Vaše herní postava může zemřít či jinak odejít ze hry jen pokud si to sami přejete.
Kostým. Po celou dobu hry na sobě mějte kostým. Tábor musí zapadat do herního světa (žádná iglůčka a jiné moderní prvky). Prosíme o maximální přiblížení se westernovým kostýmům.
Problémy. Jakékoliv problémy řešte s vypravěčem vaší skupiny nebo s organizátory (Newman).
Nezasahování do cizích linek. Pokud k vám někdy někdo přijde a řekne "Zde nejsi nic platen", dává vám najevo, že jde o příběh/linku, kde nemáte co dělat a prosí vás tím, abyste do scény dál nezasahovali. Nějak rozumně se ztraťte ze scény.

Pravidla postav a boje

Vaše postava má určitý počet životů. Většinou to jsou čtyři, ale někteří obrněnci nebo jiní tvorové mohou mít i násobně více.
Každý zásah zbraní způsobí zranění za jeden život.
Pokud vaše životy klesnou na nulu, utrpěli jste ve střetu porážku. Zachovejte se jak je vhodné pro scénu - můžete utéct, padnout na zem a podobně.
Léčení zranění - pokud lze, snažte se najít herního doktora a svá zranění nějak řešit. Není pro to určené pravidlo.
K hraní nejsou potřeba žádné dovednosti, hrajte vše tak, jak vám přijde zajímavé.
V boji neútočte na hlavu a jiná citlivá místa, bojujte s rozumem. Při střelbě miřte hlavně na tělo, pokud to lze.
Pokud se bojuje jen noži či holýma rukama, jde o pouze o rvačku. Tam si nepočítejte zásahy a odehrajte ji čistě divadelně.

Zvláštní pravidly hry

Hudba. Pokud uslyšíte hrát určitou skladbu (BUDE JEŠTĚ URČENO), je žádoucí, aby se konflikt řešil silou, nejlépe přestřelkou. Písně může pouštět každý, ale s rozumem. Je nutné mít nějaký reprák a staženou píseň. Jen dodám, že nějaké jsou z toho soundtracku vhodnější, nějaké méně.

Pašované zboží. Ve hře se objeví kartonové krabice zalepené ŽLUTOU izolepou. Jde o zboží, které se většinou pašuje. Krabice neotevírejte (pokud vám někdo neřekne jasný opak), není v nich nic důležitého, jedná se prostě o "bednu plnou zboží". Ale pozor, vlastnictví takové bedny může přinést problémy se zákonem.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License