Skupiny a team

Organizace a tvorba světa

Vít Tryskochvost Krejčí - Postará se o stránky, objedná kadibudky a směřuje diskuzi vypravěčů o obecných věcech. Bude pracovat na světě.

Jan Zorro Zeman - Bude vymýšlet svět a jeho sandboxovou podobu. Také se postará o organizaci na místě, především první den.

Tomáš Flankey Felcman - neřekl jsem mu, že ho sem napíšu. Bude nám dávat rady ohledně audiovizuálu hry.

Vypravěči (popisy skupin budou, až budou)

Usedlíci - Alice Bazalová
Místní lidé chtějí mít hlavně klid a žít si po svém. Doteď se jim to v místních lesích docela dařilo. Po příchodu různých mocenských a bojechtivých skupin si ale hlídají svoje statky ještě pečlivěji.
Nejsou jim cizí ani místní tradice. I o les se starají velmi poctivě. Konec konců, je to jejich obživa i útočiště.

Rodina stařeny Háty - Anna Liška Müllerová
Na kraji vesnice žije v chalupě Háta a její tři milované děti. Nejsou místní, ale bydlí tu už dlouhá léta - a nevypadá to, že by se na tom mělo něco změnit. Domácnost sálá pohodou a dobromyslností, a i cizinci se tu mohou občas krátce ubytovat nebo občerstvit, a podělit se o své příběhy. Na první pohled je snad každé dítě něčím zvláštní, ale harmonie, která v rodině vládne, jako by tohle vše zahladila. Výstřední stařena prý má za sebou různá barvitá a dramatická životní dobrodružství, ale těžko věřit, co je pravda, když si často nepokrytě vymýšlí. A snad je už i ve věku, kdy smrt stojí na prahu - jenže její oči…ty jsou pořád zvláštně mladé.

Příchozí - Vrána Všudezdejší
Tajemní příchozí. Někteří jsou zdaleka, jiní snad z tohoto místa pocházejí. Někteří jsou smutní, jiní veselí. Kolem všech se ale line zvláštní atmosféra. Místní také dobře vědí, že to je přesně ta sorta lidí, před kterými je vhodné schovat svůj skot a brav.

Lovci monster - Růžena Lišková
Zaklínačů je málo a monster po válce hodně, takže se našli lidi, kteří za úplatu jsou ochotní dělat zaklínačskou práci. A navíc se nemusí otravovat s nějakým blbým kodexem. To jim umožňuje klidně oddělat vaší kozu, když na to přijde. Je jim to úplně jedno.

Svobodná kompanie – Daniel Greger

Válka sebou přináší mnohé věci. Od hladomorů, smrti, epidemií a všudypřítomné zkázy až po nové pracovní příležitosti. Vojáci fortuny nechtějící sloužit rozmarům králů, císařů či čarodějů bez možnosti vlastní volby se odjakživa zdržují ve skupinách lidí podobného ražení a cestu životem si razí raději dle svých pravidel.
Jinak to není ani v případě jedné menší skupiny která do kraje doráží relativně nedávno. Válka sice ještě neskončila, přesto to dle jejich počtu a toho, že nebojují pod nějakým praporem vypadá, že v poslední době se jim možná nevedlo úplně nejlépe. Jedná se o vojenské dezertéry ze Severu nebo pouze prochází kolem? Chystají se dělat problémy? Nebo sem přišli úplně z jiného důvodu?
Těžko říct.

Vrihedd - Martin Neji Philipp
Brigáda Vrihedd za druhé války sloužila jako dobrovolnický sbor nilfgaardské armády zformovaný z řad scoia´tael. Za své krátké působení v řadách Černých si stačila vysloužit pověst krutých protivníků. Vraždění zajatců, vypalování osad, mučení při výsleších…
Je otázkou, komu slouží. Zda nově vzniklému elfímu státu, nebo císaři který jeho nezávislost garantuje. Jedna jednotka přichází i do našeho kraje. Co zde pohledávají nikdo neví. A to je právě důvod k obavám.
Ale přitom možná už ani oni sami nevědí, co je přimělo pochodovat pod černou vlajkou se třemi bílými

Scoia'tael - Honza Newman Novák
Jedno z komand panství Dol Blathanna. Jaký je přesně jejich cíl a proč tu jsou, není úplně jasné. Stali se obávanou a nevyzpytatelnou silou. Většinou se připlíží, udeří a zmizí. Řadoví vojáci si na spravedlivý střet mohou nechat zajít chuť. Těžko říct, jestli jejich náhodné přepady a boje mají nějaký promyšlený plán. Hledat a ptát se jich ale nikdo nebude. Nebo to aspoň ještě nikdo nezkoušel.

Pro tuto výpravu mnoho z nich obětovalo hodně. Opustili pohodlí svého domova a vložili plnou důvěru ve své druhy ve zbrani. Vyřadili se z života na jejich území, z možnosti volby svého osudu. Sami sledují vyšší cíle, ale není to sláva, moc nebo peníze. Vědí, že je na konci čeká jen beznaděj a zánik.

Toto společenství nelidí je pro mnohé k nepochopení. Tak rozdílný přístup ke smrti, naději nebo třeba lásce je jen pár důvodů, proč jsou proti nim tak silné rasistické předsudky. Protože nevědí, jestli uvidí další východ slunce, žijí přítomností a užívají si každý okamžik. Neuznávají věc jako je pomsta, silná partnerství či sliby. Svět je každou chvíli jiný a oni se mu přizpůsobují.

Těžko v tomto kraji hledají pomocnou ruku nebo dokonce spojence. Jejich největším nepřítelem není protivník se zbraní, ale hlad, zmar, nedostatek výstroje, zbraní a fisstechu. Často musí žrát veverky a pít jejich krev. Vše si musejí obstarat sami, všichni je nenávidí.

Šlechtický dvůr - Patrik Krupička
Kraj je zde divoký, ale nyní patří Nilfgaardu a Nilfgaard, to je kultura a řád. A tak přijíždí vikomt Etienne var Navarre aep Imaenn se svým dvorem, aby území převzal a spravoval. Je to třetí syn nepříliš významného šlechtice, a tedy ani takovýmhle zapadákovem nepohrdne. Jeho suita je také složena z podivných existencí, které si “do divočiny” přichází vydobýt nějaké ty ostruhy a nebo prostě proto, že je jinde nechtěli.

Nausica - Milan Genim Korba
Jednotka nilfgaardské armády, jejíž pověst patří k těm nechvalnějším. Odlišuje se ozdobou ve tvaru rohů na přilbách, kterou se jistě připodobňují ke kozám - nejkrvelačnějšímu stvoření. Před pár měsíci utrpěli silné ztráty v bitvě u Brenny a nyní musí nabrat opět síly. Tato sebranka hrdlořezů během svého odpočinku jistě "využije" mnohých krás a krásek tohoto kraje.

Elfí cirkus - Kryštof Punkenstein Šámal
Název je lehce zavádějící, neboť tahle skupina kejklířů vítá i jiné nelidi, než elfy. Jediná rasa, kterou v jejím ansámblu nehledejte, jsou lidé. Proč tomu tak je, těžko říct. Jisté je, že všichni zastoupení dokáží napodobit kozí mečení řádově lépe, než jakýkoli člověk.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License