Úvod

Příběhy Zapomenutých říší

V roce 2020 se podíváme do Zapomenutých říší. Zapomenuté říše či Zapomenutá království, někdy zkracované pouze jako Říše či Království je "campaing setting" pro hru na hrdiny Dungeons & Dragons. Kromě toho můžete tento svět znát z několika počítačových her (Baldur's Gate, Icewind Dale, Neverwinter Nights) nebo mnoha románů (například série o mágu Elminsterovi nebo příběhy o drowském hraničáři Drizztu Do'Urdenovi). Pro znalce tohoto světa uvedu, že se nacházíme ve 4. edici DnD knih.
Pokud vám nic z výše uvedeného není známé, nemusíte se toho obávat: o světě existuje obrovské množství materiálů, které ke hře nebudete potřebovat, ale v případě zájmu a znalosti anglického jazyka se jimi můžete inspirovat (wiki). Navíc, jako na každých příbězích, uděláme výtah základních a důležitých informací, které by měl znát každý. A k samotné hře bude potřeba znát právě jen ty.

Fotky

Anois
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.177132540653191&type=3

Martin Archalous
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3301265609910009&type=3

Kdy: 10. září - 13. září 2020. Hra začíná ve čtvrtek večer a končí v sobotu večer.
Kde: Jedlá u Ledče na Sázavou, tábořiště Jestřebka, 49.736350, 15.255756; https://goo.gl/maps/C5jjV8J6keR2Yrer7
Cena: 500 Kč do 20. července, 800 Kč později na účet 670100-2205373870/6210
Kontakt: zc.drapral|yhebirp#zc.drapral|yhebirp nebo na FB Honza Newman či Ivana Hartvich
Organizátoři: Newman, Šuhi a spousta dalších hustých týpků
Diskuze: Na FB události nebo na FB skupině Příběhů

Náš svět už není stejný co kdysi. Je tomu asi dvacet let, kdy se objevila strašlivá moc, která zabíjela, ničila a přeměňovala. Říkáme jí Magický mor, i když to nebyla choroba, ale spíše převrácení všech řádů, magických i fyzických. Živí umírali ve strašných bolestech, přeměňovali se v monstra, zešíleli nebo zmizeli. Země se otřásala a trhala v samotném jádru, hory se tříštily, moře se vylévala z břehů, města se bortila a celé říše se hroutily do propadlište Podtemna.))]
Tehdy jsme nevěřili, že Abeir, legendární dvojče našeho světa, je skutečný, ale pak naše země a lesy najednou vstoupily do Abeiru a místo nich se objevily nové, cizí, plné věcí a tvorů, jaké jsme nikdy nespatřili. A přišli zástupci nových ras, ať už to jsou majestátní Drakorození nebo hrdí Eladrinové, a zdomácněli mezi námi.
My z Baldurovy Brány jsme měli tolik štěstí, že se nám vliv Moru vyhnul, a většinu hrůz jsme slyšeli jen z vyprávění. Ale svět je dnes tolik jiný, že si přestáváme pamatovat, jaký byl předtím.
Když se kontinenty přestaly svíjet v křečích a my znovu začali normálně žít, museli jsme se vypořádat s novou tváří Faerünu. Střípky cizího světa se staly součástí toho našeho, staly se zeměmi nikoho. A Mor si ponechal některá místa ve svém držení, stále zanechávajíc stopy v předivu naší reality.
- Kronikář Farlond

Zapomenuté říše

Jde o svět, který je plný různých ras, všudypřítomné magie, všemožných stvůr, bohů, artefaktů … Je to dobrodružné fantasy o hrdinech, boji, naději a kouzlech.

Zasazení

My se budeme nacházet kolem roku 1400. Jde o období, kdy se země dává dohromady po globální katastrofě, která zasáhla před cca 20 lety a byla nazvána jako Magický mor. V tu chvíli byl tento stabilní svět uvržen o stovky let zpět. Tato pohroma narušila magii, zabila či pokřivila spoustu tvorů, proměnila krajinu a otevřela vstup do jiných světů. Někde více, někde méně.
Naše hra bude v prostoru, který byl zasažen více a zároveň doposud nebyl ničím zajímavý. To se ale změnilo. Několik průzkumníků poslalo zprávy o ruinách, tvorech a místech, které by mohly být pro leckoho zajímavé. Ať už jako zdroj bohatství, moci nebo odpovědi na otázky z minulosti.

Skupiny

Je tedy možné hrát cokoliv se v té divočině může objevit. Mohou to být původní obyvatelé, kteří zde přečkali magický mor a teď jsou nevrlí na všechny ty příchozí nebo se třeba stali uctívači temných bohů. Nebo může jít o skupiny dobrodruhů, kteří slyšeli zajímavosti o tomto místě. Ať už to bude bojová výprava nebo skupina vědců, kteří přišli zkoumat vliv magického moru. Dále se může na místě objevit třeba jednotka drowů, kterým země spadla na hlavu a vyhnalo je to na povrch…

O místě konání a doprava

Hra se bude konat na tábořišti jestřebka u obce Jedlá u Ledče nad Sázavou.
https://goo.gl/maps/C5jjV8J6keR2Yrer7
K hlavnímu táboru je možné zajet autem za účelem naložení/vyložení věcí. Vždy udržujte všechny cesty průjezdné.
Pro dohodu o spolujízdě využijte FB událost https://www.facebook.com/events/617752485628431/
Na místě je přivedena pitná voda z pramene, který se každý rok testuje pro potřeby letních dětských táborů. Jinou pitnou vodu mít nebudeme.
Budeme mít k dispozici dovezené toiky s umyvadly.
Dezinfekční prostředky budou k dispozici v hospodě a u toiek.

Hospoda

Bude fungovat hospoda, ve které si můžete zakoupit nápoje a nějaké to jídlo. Budou vařit nejméně jedno teplé jídlo denně a podávat snídaně, ale něco k jídlu půjde zakoupit celý den.
Vaše útrata se vám bude psát na účet, nemusíte pokaždé platit. Na začátku je potřeba na svůj účet vložit peníze. Nedoplatky/přeplatky se vyrovnají v neděli po skončení hry.

Cena a platby

Příspěvek na realizaci zašlete prosím na účet 670100-2205373870/6210. Zaplaťte prosím do 20. července. Jde o částku pouhých 500 Kč. V případě pozdější platby nám pošlete 800 Kč. Do zprávy pro příjemce uveďte do jaké patříte skupiny a za koho platíte. Děkuji.
Pokud by pro někoho byl tento příspěvek problém, dejte vědět. Stejně tak prostě pokud chcete mít hru levnější, prostě jen tak. Jsou nějaké drobnosti, které budou potřeba během hry obstarat a pokud s nimi pomůžete, nebudete muset platit nic.

Harmonogram akce

Žádná část akce, včetně zahájení a zakončení, nevyžaduje osobní setkání všech účastníků. O to větší nároky jsou kladeny na všechny účastníky - respektujte prosím pravidla a dohodnuté časy, nebudeme je před hrou hromadně opakovat.
9. září - příjezd organizátorů, možný příjezd hráčů po předchozí domluvě (hlavně pro přípravu tábora)
10. září - možný příjezd kdykoliv, večer začátek hry (kolem sedmé)
11. září - hra
12. září - hra do večerních hodin (konec cca v šest večer), poté společné hodnocení
13. září - úklid a odjezd, doma na oběd!

Co na tomto webu najdete

O příbězích - Popisuje formát hry a hlavně přibližuje to, v čem je tato hra výrazně jiná od ostatních larpů - tvorbu.
O světě - Je stránka, kde se dozvíte o světě zapomenutých říší vše, co ve hře budete potřebovat. Vše důležité bude popsáno v několika odstavcích. Pro hraní hry není potřeba načítat knížky či sledovat seriály.
Pravidla - Jako každá hra, i tato bude mít pravidla. Naleznete tam základní pravidla hry, aby nás všechny bavila, dále podrobnější pravidla pro boj a postavy.
Skupiny - Popis skupin a jednotlivců, kteří se ve hře objeví.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License