Příběhy Avalonu

Příběhy Avalonu

V roce 2022 se podíváme do světa z legend. Příběhy Avalonu nás zvou do ostrovní země, kde lidé vzhlížejí ke svým hrdinům - rytířům Kulatého stolu. Žijí si své běžné životy za přítomnosti nenápadné magie, tvorů z jiného světa a temných proroctví.
Příběhy Avalonu se odehrávají na neurčeném místě a čase. Někdy v době po událostech, které můžeme shrnout pod "artušovské legendy". Kdy také není řečeno, jestli se příběhy z legend opravdu odehrály.
Rádi bychom hru s tíživou atmosférou a nevyslovenou hrozbou, ve které se objevují hrdinové, kteří dodávají naději nebo naopak ilustrují úpadek celého Avalonu.

Kdy: 29. září - 1. října 2022. Hra začíná ve čtvrtek večer a končí v sobotu večer.
Kde: Země keltů v Nasavrkách, https://g.page/zemekeltu?share
Cena: 500 Kč do 25. června, 700 Kč později na účet 1794207103/0800, QR platba zde
Kontakt: zc.drapral|yhebirp#zc.drapral|yhebirp nebo na FB Honza Newman či Ivana Hartvich
Organizátoři: Newman, Šuhi, Ryan a spousta dalších hustých týpků
Diskuze: na FB skupině Příběhů

Je to již desítky, možná stovky let, co Artuš zemřel. Od té doby jeho království strádá. Kamelot je doslova jen ruinou. A kdyby tu nebyli rytíři, žijeme dávno v temnotě. Rytíři kulatého stolu. Praví ochránci této země a jejích obyvatel. Skupina založena samotným králem Artušem následuje jeho myšlenky, hodnoty a ideály. Původně šlo o hrstku vyvolených přímo králem. Ale pak byl král pryč a časem začali odcházet i rytíři. Někteří z nich zemřeli, někteří byli prostě už moc staří. Již se neví, jaký se vrátil jako první. Nikdo neví, jak se jmenoval, či kdo byl ten muž, který byl představený jako Galahad, Percival, Gawain… A tak to šlo dále, tváře se měnily, jména zůstávala. Jen Artuš se nikdy nevrátil.
- Kronikář Farlond

Zasazení

Příběhy Avalonu se odehrávají na neurčeném místě a čase. Někdy v době po událostech, které můžeme shrnout pod "artušovské legendy". Kdy také není řečeno, jestli se příběhy z legend opravdu odehrály.
Rádi bychom hru s tíživou atmosférou a nevyslovenou hrozbou, ve které se objevují hrdinové, kteří dodávají naději nebo naopak ilustrují úpadek celého Avalonu.
Přímo nevyužíváme žádné pojmenované postavy z legend (kromě rytířů), jako je Modred, Merlin nebo například Morgana, ale chceme podpořit zápletky, které se těmito postavami a jejich příběhy inspirují.
Podstatnou částí hry budou jednotliví rytíři a hra kolem kulatého stolu. Někteří mohou být od začátku přímo ve hře, někteří se mohou ucházet o uvolněné místo - v klání proti ostatním nebo jen proti sobě. Protože každá pozice se vybírá jiným způsobem. Každý rytíř představuje jiné zásady a ideály. Určení složení kulatého stolu a charakteristiky jednotlivých rytířů bude jeden z výstupů společné přípravy hry.
Chceme hru s divnostma, rituální magií, kulty, tajemným lesem, tvory, kteří jsou lidem vzdálení, beznadějnýma výpravama, sny, proroctvími, braníky, vyprávěním legend a příběhů, hledáním dědictví minulosti… Plno cti, přísah, zrad, lásky a slziček samozřejmě.
Křesťanství a další silná historická témata chceme spíše omezit. Stejně tak toho zaklínače.
Vaše hra by spíš neměla mířit ke komedii a frašce. A k zaklínači.

O místě konání a doprava

Hrát budeme v krásném prostředí oppida v Nasavrkách a přilehlém okolí. Někteří z nás budou ubytováni v domech, jiní ve stanech, ať už v či mimo oppidum, dle povahy skupiny. Na fotky z místa můžete narazit tady: https://zemekeltu.cz/ Nebo v albu ze Střepů Abeiru 3 : https://www.facebook.com/pg/EXPit/photos/?tab=album&album_id=1016870648364533
V okolí je rozlehlý smíšený, rovinatý les. Za zmínku určitě stojí malý zatopený lom, ve kterém se dá koupat.
V areálu je dostupná pitná voda, elektřina i sociální zařízení (sprchy nejsou). I vzhledem k tomuto je hra vhodná pro děti a minimálně v jedné ze skupin budou.

Hospoda

Bude fungovat herní hospoda, ve které si můžete zakoupit nápoje a velmi omezeně nějaké to jídlo.
Přímo před areálem je neherní hospoda ve které se mimo jiné bude vydávat strava (pokud si ji objednáte - bude se řešit před hrou).

Cena a platby

Příspěvek na realizaci zašlete prosím na účet 1794207103/0800. Zaplaťte prosím do 25. června. Jde o částku pouhých 500 Kč. V případě pozdější platby nám pošlete 700 Kč. Do zprávy pro příjemce uveďte do jaké patříte skupiny a za koho platíte. Děkuji.
Pokud by pro někoho byl tento příspěvek problém, dejte vědět. Stejně tak prostě pokud chcete mít hru levnější, prostě jen tak. Jsou nějaké drobnosti, které budou potřeba během hry obstarat a pokud s nimi pomůžete, nebudete muset platit nic.

Harmonogram akce

Žádná část akce, včetně zahájení a zakončení, nevyžaduje osobní setkání všech účastníků. O to větší nároky jsou kladeny na všechny účastníky - respektujte prosím pravidla a dohodnuté časy, nebudeme je před hrou hromadně opakovat.
28. září - příjezd organizátorů, možný příjezd hráčů po předchozí domluvě (hlavně pro přípravu tábora)
29. září - možný příjezd kdykoliv, sraz vypravěčů v 6 u vstupní brány, sraz všech hráčů v sedm u vstupní brány
30. září - hra
1. října - hra do večerních hodin (konec cca v šest večer), poté společné hodnocení
2. října - úklid a odjezd, je potřeba hlavní část vyklidit do deseti ráno

Co na tomto webu najdete

O příbězích - Popisuje formát hry a hlavně přibližuje to, v čem je tato hra výrazně jiná od ostatních larpů - tvorbu.
O světě - Je stránka, kde se dozvíte o světě zapomenutých říší vše, co ve hře budete potřebovat. Vše důležité bude popsáno v několika odstavcích. Pro hraní hry není potřeba načítat knížky či sledovat seriály.
Pravidla - Jako každá hra, i tato bude mít pravidla. Naleznete tam základní pravidla hry, aby nás všechny bavila, dále podrobnější pravidla pro boj a postavy.
Skupiny - Popis skupin a jednotlivců, kteří se ve hře objeví.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License