Zelené kůže

Ve světě warhammeru se hrozba zelených kůží nejčastěji objevuje ve dvou podobách - Orků a goblinů (je i pár dalších podob, ale ty nejsou tak podstatné).
Orkové jsou velcí, silní a brutální. Průměrný ork je zhruba stejně vysoký jako člověk, ale mnohem mohutnější (a byl by vyšší, kdyby se neustále nehrbil). Ork ale může vyrůst do mnohem větších rozměrů a s velikostí roste jeho zákeřnost a brutalita. Síla je jediné co respektují a žijí pro boj, plenění a dokazování, že jejich rasa je nejlepší na celém světě (pokud nemohou bojovat proti neorkům, tak bojují proti jiným orčím hordám, aby dokázali, že jejich horda je nejlepší. Pokud není po ruce jiná horda, tak bojují uvnitř vlastní hordy, aby ukázali, že jsou sami nejlepší). Goblini jsou jejich pravým opakem - malí, slabí a zbabělí na jedné straně, na druhé straně ovšem prohnaní, zákeřní, vynalézaví a lstiví. Jejich sociální uspořádání se vždy točí kolem "šéfa" - nejsilnějšího orka, který vede hordu. Pod ním je přísně systematizovaná hierarchie, která je založená na tyranickém útlaku těch, co jsou pod vámi (nejníže v hierarchii pak bude nejmenší a nejhloupější goblin, který stejně dlouho nepřežije). Jak se rozmnožují, když neexistují žádné orčice, nikdo neví. Jisté je jen to, že jejich populace roste jako houby po dešti.

Hordy orků, do kterých se vedle orků a goblinů přidává nespočet jiné havěti, jsou stálé nebezpečí ve starém světě a orkové jsou nejstarší nepřítel lidí a trpaslíků (proti nim také vznikla jejich odvěká aliance). Ačkoli jsou orkové brutální a zlí, naprostá většina z nich bojuje i proti chaosu. Jednoduše protože chaos není ork. Na druhou stranu se s orky, v nejeextrémnějším případě, dá alespoň vyjednávat a největší mistři diplomacie dokáží občas nějakým geniálním tahem přesměrovat jejich agresi na jiný cíl.

více na http://whfb.lexicanum.com/wiki/Greenskin
6bfc2f5a07e52e5f0e8873a3ef3f5b18.jpg
Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License