O příbězích

Příběhy jsou hra tvořená více hráči než organizátory. Nečekejte zábavu, kterou dostanete bez práce až pod nos. Oproti jiným hrám přenášíme určitá práva a povinnosti z organizátorů na hráče. Jak to uděláme?

Primární zaměření hry je na skupiny
Hráči se přihlašují jako celé skupiny a je s nimi tak jednáno. Jeden hráč z každé skupiny na sebe ale bere více práce a zodpovědnosti než ostatní, říkejme mu třeba "vypravěč". Ten komunikuje s ostatními vypravěči a organizátory. Také je na něm provázání jednotlivých příběhů, které přesahují hranice vaší skupiny. Stejně tak do vaší skupiny může přinést nové příběhy, právě od ostatních vypravěčů.
Starostí kolem jedné skupiny je ale vždy daleko více. Co vše se musí zajistit a na co byste neměli zapomenout naleznete v záložce pro-skupiny.

Děj v rámci vaší skupiny
Postup vymýšlení příběhů a rolí uvnitř skupiny není určen a je zcela ponechán na vás, hráčích. Můžete se rozhodnout všechnu práci nechat na jednom členovi vaší skupiny a nechat si role i příběhy napsat nebo naopak každý napsat svoji část. Otevřenost příběhů je také ponechána na vás. Máte ve hře rádi tajemství a překvapení? Prozraďte před hrou jen to nejdůležitější. Máte rádi, když se váš příběh odehraje přesně, jak si představujete? Dohodněte se s ostatními, aby se zachovali tak, jak si přejete.

Děj přesahující vaši skupinu
Ať už kdokoliv z vaší skupiny vymyslel příběh, který sahá mimo vaši skupinu, je na Vypravěčovi, aby toto dohodl. Potřebujete umístit ztraceného bratra do jiné skupiny? Váš vypravěč najde skupinu, ve které by měl být a dohodne to se svým protějškem od nich. Líbila by se vám znepřátelená skupina, se kterou již dlouho soutěžíte o slávu? Třeba váš vypravěč najde vhodnou družinu, ke které to sedí. Chcete aby vás někdo přepadl při páchání temného rituálu, kde po krutém boji odrazíte útočníky, ale zjistíte, že jeden z vás byl unesen? I to váš Vypravěč možná umí dohodnout.
Další informace k tomuto naleznete na stránce Pro vypravěče.

Hlavní příběhová linka
Tu nechceme slíbit. Je možné, že se vypravěči dohodou na nějakém příběhu, který zasáhne každého a bude se prolínat celou hrou. Je možné, že se takto dohodnou jen někteří vypravěči. A také je možné, že půjde o uzavřenou hru několika jednotlivých skupin (což se snad nestane).

Budete mít na hře co dělat?
To nikdo nemůže zaručit. Neexistuje organizátor, který by vám psal děj nebo i jen kontroloval, jestli ho máte dost. Můžete si takového člověka určit mezi sebou.

Jaké je téma hry? Jaké role a příběhy máme psát?
Téma a setting hry je pokaždé jiný a bude určen. Povětšinou by ale příběhy a zápletky měly být vážné. I když se může tu a tam objevit humorná zápletka, nikdy by hra neměla sklouznout ke komedii.

Co když nemám žádnou skupinu a chci jet?
Poptejte se veřejně (ve skupině na facebooku). Buďto se k nějaké skupině přidáte nebo seženete dostatek jednotlivců a dáte dohromady novou skupinku.

Co teda dělají organizátoři
Před hrou poskytují prostor pro komunikaci hráčů a vypravěčů. Určují základní pravidla hry. Zajistí dostatek hráčů. Poskytnou informace o herním světě.
Dále koukají vypravěčům přes rameno, pomáhají jim s příběhy, umí zajistit některé rekvizity. Zajišťují vhodné rozmístění táborů na herním území a poskytují další rady spojené s terénem.
Při hře budou organizátoři hrát jako ostatní hráči. Jsou zde ale pro řešení vážných problémů, které si hráči nedokáží vyřešit mezi sebou.
Zajistí místo kde budeme hrát, dovoz vody, zdravotníka a v neposlední řadě na sebe berou odpovědnost za pořádání akce.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License